UZSĀKTA FUTBOLA VADĪBAS IZGLĪTĪBAS PROGRAMMAS REALIZĀCIJA

03.03.2016. 15:09

Latvijas Futbola federācija (LFF) sadarbībā ar Latvijas Treneru tālākizglītības centru (LTTC) februāra pēdējā dienā uzsāka jaunieviestās futbola organizācijas vadības izglītības programmas realizāciju, kuras dalībnieki profesionālu nozares speciālistu vadībā varēs izkopt savas futbola organizācijas vadības iemaņas.

Futbola organizācijas vadības izglītības programma kā pilotprojekts šogad tika piedāvāta pirmoreiz, tajā aicinot savas prasmes bagātināt kā LFF reģionālo futbola centru vadītājiem, tā arī LFF darbiniekiem, futbola akadēmiju vadītājiem un Latvijas pirmā līmeņa futbola klubu vadītājiem. LFF dalībai programmā uzrunāja visas pašmāju futbola akadēmijas un Virslīgas čempionāta klubus, kā rezultātā programmas pirmā gada apmācībās piedalās 24 Latvijas futbola vides cilvēki.

Edgars Pukinsks, LFF izpilddirektors: “LFF ir daudz ieguldījusies dažādu sporta speciālistu izglītošanā, bet pēc pagājušā gada tikšanās reizēm ar reģionālo klubu pārstāvjiem radās pārliecība, ka ir nepieciešama jauna izglītības programma, kas būtu veltīta futbola menedžmenta cilvēku iemaņu izkopšanai. Ņemot vērā klubu interesi un LFF Futbola izglītības komitejas atbalstu, izveidojās veiksmīga sadarbība ar LTTC, un tā šogad mums ir ļāvusi šo programmu ieviest kā pilotprojektu. Tikai prakse parādīs, vai saturs, ko piedāvājam šajā programmā, ir klubiem un futbola cilvēkiem aktuāls un vai tas ir labākais veids, ka palīdzēt viņiem attīstīties. Raudzīsimies, kādu rezonansi izraisīs programmas pirmais gads, un lūkosimies uz tās attīstīšanu jau vistuvākajā nākotnē.”

Ar šo programmu LFF vēlas nodrošināt kvalitatīvu tās dalībnieku izglītošanu līderības un sporta organizācijas vadības jautājumos, tādējādi veicinot futbola organizāciju attīstību. Dalība programmā piedāvā attiecīgajās jomās atzītu profesionāļu vadībā apgūt sporta organizācijas dibināšanu un vadīšanu, sporta tiesības, vadības psiholoģiju, tirgzinības, finanšu vadību, sabiedriskās attiecības un futbola vēsturi/kultūru.

Signe Luika, LTTC valdes priekšsēdētāja: “Šādas programmas izveidošana bija LFF iniciatīva, redzot to, ka cilvēkiem, kuri vada futbola organizācijas, ir nepieciešamas kvalitatīvas un padziļinātas zināšanas. Prieks, ka šajā programmā ir apvienojušies profesionāļi ar dažādu izglītību un pieredzi, jo tas ļaus kopīgi pilnveidoties un diskutēt, iegūstot vienam no otra to labāko. Savukārt pieaicinātie pasniedzēji palīdzēs sakārtot programmas dalībnieku jau tā labās zināšanas par futbolu, lai viņu iemaņas futbola vadībā būtu liels ieguvums visam Latvijas futbolam.”

Starp izglītības programmas nodarbību lektoriem ir tādi savu jomu profesionāļi kā Biruta Luika, Roberts Ginters, Juris Baumanis, Ilze Āķe-Vīksne, Dainis Kazakevičs, Natālija Dieviņa un Gudrīte Daukste. Programmas dalībnieki pirmajā nodarbībā tikās 29. februārī, bet turpinājumā mācības ilgs līdz jūnija vidum, kad pēc attīstības plānu prezentēšanas programmas absolventi iegūs apgūtās zināšanas apstiprinošu apliecību.

«« Atgriezties